najiecej meczów dla hiszpanii

Najwięcej meczów w reprezentacji Hiszpanii. Doświadczeni rywale Polski na EURO 2020

W ostatnich latach o sukcesach reprezentacji Hiszpanii decydowała grupa naprawdę utalentowanych piłkarzy. Wiek jednak robi swoje i tylko kilku doświadczonych graczy ostało się w drużynie, która wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Wiele sukcesów w piłce nożnej

XXI wiek w wykonaniu reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej to wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Nie tylko jeśli chodzi o seniorską kadrę, bo także młodzieżowe reprezentacje w piłce nożnej należały do czołówki w Europie i na świecie. Jeżeli chodzi o dorosłą reprezentację, to wystarczającą rekomendacją jest Mistrzostwo Świata zdobyte w 2010 roku oraz dwa Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – 2008 i 2012. Zapracowało na to jedne pokolenie piłkarzy, a konkretnie grupa zawodników, której szczyt formy przypadł na ostatnie 10-15 lat. Nic więc dziwnego, że właśnie z tego grona wywodzą się gracze, którzy w reprezentacji Hiszpanii rozegrali najwięcej spotkań i strzelili najwięcej goli. Kilku z nich możemy zobaczyć podczas EURO 2020 i w meczu Polska – Hiszpanii w fazie grupowej turnieju.

Piłkarze Realu i Barcelony liderami kadry

W czołowej dziesiątce piłkarzy z najdłuższym i najliczniejszym stażem w kadrze Hiszpanii jest trzech zawodników, którzy wciąż mogą liczyć na powołania od selekcjonerów narodowych. Liderem rankingu i liderem kadry od dawna jest Sergio Ramos. Charyzmatyczny środkowy obrońca Realu Madryt w reprezentacji zadebiutował w 2005 roku. Od tamtej pory stał się kluczowym piłkarzem tej drużyny i wyróżniającym obrońcą na świecie. Wygrywał Ligę Mistrzów z Realem oraz ME i MŚ w piłce nożnej. Z tego powodu uzbierał 170 spotkań w reprezentacji Hiszpanii. Ramos, który wychował się w Sevilli jest obrońcą, ale potrafi być bardzo skuteczny w polu karnym rywali. Stąd na jego koncie już 21 goli.

reprezentacja hiszpanii w piłce nożnej

Hiszpania faworytem EURO 2020

Innymi piłkarzami, którzy wciąż są kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego reprezentacji przed EURO 2020 są Sergio Busquets z Barcelony i Cesc Fabregas z AS Monaco. Rola tego drugiego znacznie się zmniejszyła i dziennikarze spodziewają się, że może go zabraknąć na ME 2020. Niepodważalną pozycją ma jednak Busquets. To ostoja Barcelony, która w ostatnich latach seryjnie zdobywa tytuły mistrza Hiszpanii w piłkę nożną. Co prawda i ten piłkarz ma ostatnio wahania formy, ale jego umiejętności, to klasa światowa. Wciąż na najwyższym poziomie gra kilku innych Hiszpanów, którzy jednak wypadli z obiegu selekcjonera tego kraju. Mowa o Davidzie Silvie, który wciąż prezentuje świetną formą w Premier League w barwach Manchesteru City. Silva, który rozegrał 125 spotkań nie grał jednak w eliminacjach EURO 2020. Reprezentacja Hiszpanii przechodzi bowiem od EURO 2016 przeobrażenie i ewolucję. Kadra jest odmładzana. Stało się to konieczne, żeby zespół znów dominował w Europie. Można powiedzieć, że drużyna ta jest w etapie przejściowym, ale to Hiszpania będzie faworytem grupy EURO 2020 i meczu Polska – Hiszpania. Najlepsi bukmacherzy online od dawna upatrują Hiszpanię w roli faworytów Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zdaniem bukmacherów stać ich na zdobycie czwartego medalu w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Najwięcej meczów w kadrze Hiszpanii

  • Sergio Ramos (170)
  • Iker Casillas (167)
  • Xavi (133)
  • Andres Iniesta (131)
  • Andoni Zubizarreta (126)
  • David Silva (125)
  • Sergio Busquets (116)
  • Xabi Alonso (114)
  • Fernando Torres (110)
  • Cesc Fabregas (110)